Dílna nápadů

PŘÍŠTÍ TERMÍN:

25.-27. února 2021: Online workshop dílny nápadů
(Termín registrace: do 18. února 2021)

VŠECHNY TERMÍNY:

10.-12. prosince 2020 (online workshop dílny nápadů)
25.-27. února 2021 (online workshop dílny nápadů)
18.-20. března 2021 (online workshop dílny nápadů)

Z důvodu aktuální pandemické situace může dojít ke změně termínu, nebo formy konání akce.

V rámci naší esejistické soutěže máš možnost potkat se s mladými Evropany a Evropankami ze sousedských zemí Polska a Německa. V době konání soutěže se budou konat tři trinacionální dílny nápadů, v každé zemi jedna. Každé z dílen se zúčastní 11 zájemců z Německa, Polska a Česka. Workshop dílny nápadů trvá 3 dny.

Během workshopu dílny nápadů se můžeš poradit o nápadech a konceptech pro plánovanou esej. Především je to však jedinečná příležitost k tomu, aby mohli účastníci získat i jiný úhel pohledu na rok 1990, a to z perspektivy jejich sousedů. Díky interkulturnímu dialogu budeš moci zažít nejen naše evropské společenství, ale i kulturu Tvých sousedů, a to vše osobně a bezprostředně!

Kromě praktických tipů k sepsání eseje také zjistíš, jak se žilo občanům těchto třech evropských zemí v roce 1990, vydáš se na cestu po stopách průsečíků německo-polsko-českých dějin a budeš moct diskutovat o významu tehdejších událostí, které nakonec vyústily v demokracii a svobodu dnešní Evropy. V neposlední řadě je dílna skvělou příležitostí k navázání nových příhraničních přátelství!

Kdo se může přihlásit:

Dílna nápadů je určena všem zájemcům od 16 do 29 let. Pro zájemce z Česka je rezervováno 11 míst. Účast je zdarma, ubytování a strava bude po celou dobu zajištěna. Kvůli případným cestovním nákladům nám napiš!

Z důvodu omezené kapacity je nutné se v případě zájmu o účast předem přihlásit.

V případě zájmu o přihlášení na jeden z workshopů nás můžeš kontaktovat přes náš kontaktní formulář. V návaznosti na to Ti zašleme společně s přihláškou další informace. Tvá účast platí, pouze pokud od nás dostaneš potvrzení přihlášení.

Chceš se zúčastnit? Tady najdeš kontaktní formulář:

    Rád bych se zúčastnil následujícího workshopu s nápady: